O projekte > Akcie
Prešovské deti pripravili prekvapenie pre Juraja Jakubiska
 30. apríl 2018, 18:45 | Autor: admin

V Klube nadaných detí Prešov si "vzali na mušku" významného slovenského režiséra, scenáristu, kameramana, výtvarníka a pedagóga v jednej osobe, Juraja Jakubiska. Pri príležitosti jeho krásneho jubilea sa deti rozhodli pripraviť prekvapenie pre "svojho rodáka z východu" v podobe ilustrácii a blahoželaní.

\"\"

Oslávenec sa narodil na východe Slovenska v dedinke Kojšov v okrese Gelnica a detstvo prežil v Košiciach. Študenstské časy strávil v Bratislave na Strednej umelecko-priemyselnej škole, kde vyštudoval fotografiu a neskôr pokračoval na FAMU v Prahe. Okrem filmov pre dospelých sa pd jeho vedením zrodili aj rozprávky Perinbaba a Pehavý Max a strašidlá. Práve jedna z nich reprezentovala Juraja Jakubiska a jeho tvorbu na stretnutí detí z Klubu nadaných detí.

Úvodný dokument a rozprávanie priblížili život i bohatú tvorbu jubilanta. Ukážka z knihy Živé striebro vypovedajúca o jeho detstve samotným Jurajom Jakubiskom, predstavenie niekoľkých diel z jeho tvorby i časť najznámejšej rozprávky Perinbaba navodili príjemnú atmosféru, prebudili predstavivosť detí a tvorba pohľadnice s ilustráciou rozprávky a prianiami k 80. narodeninám, ktoré oslávi 30. apríla bola hmatateľným výstupom zúčastnených členov.

\"\"

V prípade akýchkoľvek nejasností sa môžeš obrátiť na našu technickú podporu. Viac informácií najdeš v položke
KONTAKTY.
Všetky akcie

Predchádzajúce kolo
FOD 12.ročník
01. november - 30. jún 2018
Copyright © 2008 – 2014 - Všetky materiály publikované na tejto stránke sú chránené autorským zákonom a ich preberanie bez súhlasu autorov je zakázané. Všetky logá, grafické prvky, súbory a články sú majetkom ich autorov a vlastníkov. Akékoľvek kopírovanie a sťahovanie zdrojového kódu je zakázané.
Powered by inActive System | Developed by Fineway Studios (Dark Insanity Style 12’) | Hosting od WebSupport.sk