12. ročník FOD
Vitaj na stránke Fotografia očami detí!

Celoslovenský internetový projekt určený žiakom základných škôl a 8-ročných gymnázií do 15 rokov. Projekt vypracovaný s dôrazom na školské i mimoškolské voľnočasové aktivity a záujmy detí, podporu vzťahu detí ku kutúre, moderným technológiám a inovatívnym metódam práce s deťmi a mládežou.

Celoslovenská súťaž Fotografia očami detí prináša každoročne osem súťažných tém, informácie o fotografii a fotografovaní, exkurzie, besedy, víkendové i prázdninové výlety. 

Súťaž prebieha v súťažných kategóriách: fotografia digitálnym fotoaparátom a fotografia mobilným telefónom.

Viac o fotosúťaži

Novinky

Vyhodnotenie 2. kola: Spomienka na rok 2016

Vyhodnotenie 2. súťažného kola celoslovenskej internetovej súťaže Fotografia očami detí je už na "svete". Prinášame vám mená víťazov, ocenených, i druhej finalistky, ktorej fotografia postupuje do finále 11. ročníka FOD. Ceny posielame v priebehu mesiaca marec. Želáme "dobré svetlo" a množstvo fotografií v ďalších kolách FOD. Do 3. kola môžete naďalej posielať svoje fotografie - kategórie: fotografia digitálnym fotoaparátom a fotografia mobilným telefónom. Téma: Farby. 

Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 01. marec 2017, 20:02

Februárové kolo FOD: Priateľstvo

Februárové súťažné kolo FOD je venované priateľstvu. Posielajte svoje súťažné fotografie do februárového kola, téma: Priateľstvo. Do súťaže FOD sa môžete zapojiť kedykoľvek počas trvania súťaže, a to v dvoch súťažných kategóriách: fotografia digitálnym fotoaparátom a fotografia mobilným telefónom. Tešíme sa na zaslané fotografie a želáme dobré svetlo! Vyhodnotenie januárového kola prinesieme na stránke fod.sk najneskôr 15. februára 2017. 
Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 01. február 2017, 17:52

Vyhodnotenie 1. kola FOD prinieslo veľký triumf mladej fotografky!

11. ročník celoslovenskej internetovej súťaže Fotografia očami detí nedávno odštartoval a už poznáme vyhodnotenie 1. súťažného kola pod názvom "Príroda okolo nás". V ňom dominovali fotografie Soni Pollákovej z Levoče, ktorá upútala fotografiami už v predchádzajúcom ročníku. Taký veľký triumf mladej talentovanej fotografky sme doposiaľ v histórii FOD nezaznamenali. Príroda okolo nás, nádherná téma, ktorá vystihuje vzťah človeka k prírode.  

Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 25. január 2017, 17:43

Vyhodnotenie 1. kola FOD11

Vyhodnotenie 1. súťažného kola celoslovenskej internetovej súťaže Fotografia očami detí je už na "svete". Prinášame vám mená víťazov, ocenených, i prvej finalistky, ktorej fotografia postupuje do finále 11. ročníka FOD. Ceny posielame v priebehu mesiaca február. Želáme "dobré svetlo" a množstvo fotografií v ďalších kolách FOD. Do 2. kola môžete naďalej posielať svoje fotografie - kategórie: fotografia digitálnym fotoaparátom a fotografia mobilným telefónom. Téma: Spomienky na rok 2016. 

Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 24. január 2017, 19:55

Fotografka Eliška Konkoľová medzi nadanými žiakmi

Mladá úspešná fotografka Eliška Konkoľová navštívila základnú školu na Šmeralovej ulici v Prešove. V dvoch prezentačných blokoch predstavila pásmo krásnych fotografií, ktoré jej priniesli uznanie v nejednej súťaži a prihovorila sa žiakom školy, ktorú kedysi sama navštevovala. Fotografia prináša nádherný pohľad do minulosti, oživuje spomienky a skrášľuje steny našich príbytkov i nejeden domáci fotoalbum. O tom, ako fotografia ovplyvnila život talentovanej fotografky Elišky Konkoľovej, sa dozvedeli nadaní žiaci počas prezentácie fotografickej tvorby
Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 22. január 2017, 19:36

Malý princ očami detí

Deti z Klubu nadaných detí Prešov sa v priebehu školského roka začali venovať spoznávaniu hudobného príbehu Malý princ. Zaujímavý projekt prebiehal (v KND Prešov) už v minulosti s podporou speváka Richarda Müllera. Príbeh Malého princa do hudobnej podoby prepracovala dvojica autorov Henrich a Tedea a jednotlivé hudobné príbehy nahovorili a naspievali známe slovenské osobnosti hudobnej scény Richard Müller, Sisa Sklovská a Dalibor Jenis, detské roly pripadli Palkovi Mikulovi a Michalovi Kľučkovi. Hudobné CD môžete získať i vy - stačí sa zapojiť do súťaže FOD a vybrať - byť oceneným porotou Rozumieme nadaným.
Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 09. január 2017, 20:18

Počet noviniek: 103
1 2 3 4
18
Aktuálne kolo
FOD 12.ročník
137
fotografií
2101
videní
158 dní
do konca

Záštita projektu
12. ročník celoslovenskej internetovej fotosúťaže Fotografia očami detí sa koná pod záštitou Podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu
Petra Pellegriniho

Organizátor
Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Sabinov

Spoluorganizátor
Prešovský samosprávny kraj

Sponzorovaný hosting od spoločnosti WebSupport.sk

Užite si výnimočný The Hosting už od 1,40 ‎€ mesačne od WebSupport.sk
Copyright © 2008 – 2014 - Všetky materiály publikované na tejto stránke sú chránené autorským zákonom a ich preberanie bez súhlasu autorov je zakázané. Všetky logá, grafické prvky, súbory a články sú majetkom ich autorov a vlastníkov. Akékoľvek kopírovanie a sťahovanie zdrojového kódu je zakázané.
Powered by inActive System | Developed by Fineway Studios (Dark Insanity Style 12’) | Hosting od WebSupport.sk