12. ročník FOD
Vitaj na stránke Fotografia očami detí!

Celoslovenský internetový projekt určený žiakom základných škôl a 8-ročných gymnázií do 15 rokov. Projekt vypracovaný s dôrazom na školské i mimoškolské voľnočasové aktivity a záujmy detí, podporu vzťahu detí ku kutúre, moderným technológiám a inovatívnym metódam práce s deťmi a mládežou.

Celoslovenská súťaž Fotografia očami detí prináša každoročne osem súťažných tém, informácie o fotografii a fotografovaní, exkurzie, besedy, víkendové i prázdninové výlety. 

Súťaž prebieha v súťažných kategóriách: fotografia digitálnym fotoaparátom a fotografia mobilným telefónom.

Viac o fotosúťaži

Novinky

FOD FOTOŠKOLA VYŠNÉ RUŽBACHY

15. - 16. marca 2014 sme pre vás pripravili FOD fotoškolu Vyšné Ružbachy. Spoločne navštívime skanzen v Starej Ľubovni a spoznáme výnimočnosť a krásu obce Vyšné Ružbachy. Na deti čaká fotoškola / fotoworkshop, prostredníctvom ktorého sa oboznámia so základnými funkciami digitálneho fotoaparátu, scénickým režimom, pravidlami pri fotografovaní prírody... zažijeme aj športové popoludnie. Informácie o výlete nájdete TU. "Štartujeme" z Prešova, v prípade záujmu nás kontaktujte čo najskôr. 

Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 07. marec 2014, 08:00

5. KOLO FOD8: ZVIERATKÁ A RASTLINY

V 5. kole (marec 2014) 8. ročníka FOD sme pre vás pripravili tému: Zvieratká a rastliny. Na vaše fotografie čakáme v nasledujúcich kategóriách: fotografia digitálnym fotoaparátom a fotografia mobilným telefónom (žiaci ZŠ a 8-ročných gymnázií do 15 rokov) a fotografia digitálnym fotoaparátom a kesba/maľba (deti z materských škôl). Zaregistrujte sa a posielajte fotografie do jednotlivých kategórií. Vaše diela bude hodnotiť naša odborná porota, ale aj hudobná porota - Puding pani Elvisovej.   

Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 01. marec 2014, 13:08

4. KOLO FOD8: FARBY

Vo 4. kole (február 2014) 8. ročníka FOD sme pre vás pripravili tému: Farby. Na vaše fotografie čakáme v nasledujúcich kategóriách: fotografia digitálnym fotoaparátom a fotografia mobilným telefónom (žiaci ZŠ a 8-ročných gymnázií do 15 rokov) a fotografia digitálnym fotoaparátom a kesba/maľba (deti z materských škôl). Zaregistrujte sa a posielajte fotografie do jednotlivých kategórií. Vaše diela bude hodnotiť naša odborná porota, ale aj hudobná porota - Tomáš Klus. 

Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 01. február 2014, 13:34

FOD VÝLET LIPOVCE

15.-16. februára sa uskutoční výlet do Lipoviec, ktorý organizujeme v rámci projektových aktivít súťaže Fotografia Očami Detí. Srdečne pozývame na výlet našich súťažiacich, ale aj bývalých súťažiacich, učiteľov, rodičov a nadšencov fotografie. Spoločne sa vyberieme na "malú foto prechádzku", zahráme spoločenské hry, športové popoludnie je venované bowlingu, bazénu a stolnému tenisu, večerný program vyplní film ako aj prehliadka fotografií predchádzajúcich ročníkov FOD. Viac info rmácii o výlete nájdete aj TU. V prípade záujmu nás kontaktujte (fotosutaz@gmail.com).

Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 01. február 2014, 13:15

3. KOLO FOD8: S TEBOU MA BAVÍ SVET

 

V 3. kole (január 2014) 8. ročníka FOD sme pre vás pripravili tému: S tebou ma baví svet. Na vaše fotografie čakáme v nasledujúcich kategóriách: fotografia digitálnym fotoaparátom a fotografia mobilným telefónom (žiaci ZŠ a 8-ročných gymnázií do 15 rokov) a fotografia digitálnym fotoaparátom a kresba/maľba (deti z materských škôl). Zaregistrujte sa a posielajte fotografie do jednotlivých kategórií. Vaše diela bude hodnotiť naša odborná porota, ale aj hudobná porota - Čechomor.

 

Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 02. január 2014, 13:25

VYHODNOTENIE VIANOČNEJ SÚŤAŽE

Prinášame vám mená výhercov FOD VIANOČNEJ SÚŤAŽE. Spomedzi súťažiacich 2. kola FOD sme dnes vyžrebovali výhercov pekných darčekov, ktoré vám pošleme čo najskôr. Futbalovú loptu získavajú: Lukáš Štupák (Divín) a Pavol Trnavský (Kalinovo), usb kľúč vyhráva: Andrej Paták (Kátov) a Kristína Harbutová (Slatinské Lazy), ruksakom obdarujeme Letíciu Kikiňovú (Hodejov). DVD slovenskej rozprávky Perinbaba obdarujeme na Vianoce súťažiacich: Ema Štefanová (Veľký Slivník), Katarína Ondrejková (Holíč), Simon Mydliar (Bratislava), Daša Nosková (Šaľa),   Anežka Stachová (Hrušov). DVD je darom slovenského režiséra Juraja Jakubiskom, ktorý pre našich výhercov pripravil špeciálnu potlač DVD pozostávajúcu z jeho fotografií a kresby. Víťazom blahoželáme a želám pekné Vianoce. 

Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 24. december 2013, 19:36

Počet noviniek: 136
1
20 21 22 23
Predchádzajúce kolo
FOD 12.ročník
01. november - 30. jún 2018


Organizátor
Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Sabinov

Spoluorganizátor
Prešovský samosprávny kraj

Sponzorovaný hosting od spoločnosti WebSupport.sk

Užite si výnimočný The Hosting už od 1,40 ‎€ mesačne od WebSupport.sk
Copyright © 2008 – 2014 - Všetky materiály publikované na tejto stránke sú chránené autorským zákonom a ich preberanie bez súhlasu autorov je zakázané. Všetky logá, grafické prvky, súbory a články sú majetkom ich autorov a vlastníkov. Akékoľvek kopírovanie a sťahovanie zdrojového kódu je zakázané.
Powered by inActive System | Developed by Fineway Studios (Dark Insanity Style 12’) | Hosting od WebSupport.sk