11. ročník FOD
Vitaj na stránke Fotografia očami detí!

Celoslovenský internetový projekt určený žiakom základných škôl a 8-ročných gymnázií do 15 rokov. Projekt vypracovaný s dôrazom na školské i mimoškolské voľnočasové aktivity a záujmy detí, podporu vzťahu detí ku kutúre, moderným technológiám a inovatívnym metódam práce s deťmi a mládežou.

Celoslovenská súťaž Fotografia očami detí prináša každoročne osem súťažných tém, informácie o fotografii a fotografovaní, exkurzie, besedy, víkendové i prázdninové výlety. 

Súťaž prebieha v súťažných kategóriách: fotografia digitálnym fotoaparátom a fotografia mobilným telefónom.

Viac o fotosúťaži

Novinky

Fotografka Eliška Konkoľová medzi nadanými žiakmi

Mladá úspešná fotografka Eliška Konkoľová navštívila základnú školu na Šmeralovej ulici v Prešove. V dvoch prezentačných blokoch predstavila pásmo krásnych fotografií, ktoré jej priniesli uznanie v nejednej súťaži a prihovorila sa žiakom školy, ktorú kedysi sama navštevovala. Fotografia prináša nádherný pohľad do minulosti, oživuje spomienky a skrášľuje steny našich príbytkov i nejeden domáci fotoalbum. O tom, ako fotografia ovplyvnila život talentovanej fotografky Elišky Konkoľovej, sa dozvedeli nadaní žiaci počas prezentácie fotografickej tvorby
Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 22. január 2017, 19:36

Malý princ očami detí

Deti z Klubu nadaných detí Prešov sa v priebehu školského roka začali venovať spoznávaniu hudobného príbehu Malý princ. Zaujímavý projekt prebiehal (v KND Prešov) už v minulosti s podporou speváka Richarda Müllera. Príbeh Malého princa do hudobnej podoby prepracovala dvojica autorov Henrich a Tedea a jednotlivé hudobné príbehy nahovorili a naspievali známe slovenské osobnosti hudobnej scény Richard Müller, Sisa Sklovská a Dalibor Jenis, detské roly pripadli Palkovi Mikulovi a Michalovi Kľučkovi. Hudobné CD môžete získať i vy - stačí sa zapojiť do súťaže FOD a vybrať - byť oceneným porotou Rozumieme nadaným.
Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 09. január 2017, 20:18

Januárové kolo FOD: Spomienky na rok 2016

Januárové súťažné kolo FOD začneme spomienkami na rok 2016. Pozrite si archív vašich fotografií, zaspomínajte na predchádzajúci rok a pošlite svoje fotografie do súťaže. Prádzninové tábory, školské výlety, dovolenky, spoločné chvíle s rodičmi, súrodencami, či kamarátkmi a kamarátkami. Fotografie posielajte počas januára, a to do dvoch súťažných kategórií: fotografia digitálnym fotoaparátom a fotografia mobilným telefónom. Vyhodnotenie decembrového kola prinesieme na stránke fod.sk najneskôr 15. januára 2017. Želáme dobré svetlo a všetko najlepšie v roku 2017!
Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 01. január 2017, 11:35

Porota Rozumieme nadaným

Porotu Rozumieme nadaným reprezentujú osobnosti kultúrneho i spoločenského života. Medzi porotcami celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným nájdeme zakladateľa hudobnej skupiny Banket a speváka Richarda Mullera. Svet fotografie reprezentuje úspešná fotografka Mária Švarbová, ktorej fotografie nájdete v galériách po celom svete. Do hodnotenia fotografií sa zapojil vedecký pracovník Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie Vladimír Dočkal, ktorý je právom označovaný za stálicu na slovenskom psychologickom nebi.

Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 09. december 2016, 20:04

Porota FOD 11 zložená z mladých fotografov

Novinkou 11. ročníka fotografickej súťaže FOD je hlavná porota zložená z mladých fotografov. Jedným z porotcov je víťaz 1. ročníka súťaže FOD Rajmund Petrík. Talentami sú mladí, no skúsení fotografi, žiaci základných škôl. Cestovateľskú záľubu porotcu Radoslava Vaľuša dokumentuje zbierka fotografií z ciest po svete. Porotca Jakub Polomský sa môže pýšiť nádhernou zbierkou fotografií prírody. Šéfkou hlavnej poroty je profesionálna fotografka s úspechmi na Slovensku i v medzinárodných súťažiach - Eliška Konkoľová. Hlavnú porotu dopĺňa porota Rozumieme nadaným, ale i porota fotografia mobilným telefónom - redakcia časopisu TechBox.

Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 09. december 2016, 19:58

Klub nadaných detí Prešov so spoločenskými hrami od Albi

Novembrové stretnutie členov Klubu nadaných detí Prešov bolo venované spoločenským hrám. Precvičiť pamäť, logické myslenie a postreh si deti vyskúšali so spoločenskými hrami, ktoré Klubu nadaných detí Prešov venovala spoločnosť Albi, s.r.o. Nájsť správnu "laboratórnu potvoru" si deti vyskúšali prostredníctovm postrehovej hry Panic Lab. Postrehová hra s tvormi sa hrá so štvorcovými kartičkami rozmiestnenými do kruhu ... 

Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 05. december 2016, 19:04

Počet noviniek: 93
1 2 3
16
Aktuálne kolo
Farby
22
fotografií
282
videní
2 dni
do konca

Záštita projektu
10. ročník celoslovenskej internetovej fotosúťaže Fotografia očami detí sa koná pod záštitou celoslovenskej iniciatívy
Rozumieme nadaným

Organizátor
Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Sabinov

Spoluorganizátor
Prešovský samosprávny kraj

Sponzorovaný hosting od spoločnosti WebSupport.sk

Užite si výnimočný The Hosting už od 1,40 ‎€ mesačne od WebSupport.sk
Copyright © 2008 – 2014 - Všetky materiály publikované na tejto stránke sú chránené autorským zákonom a ich preberanie bez súhlasu autorov je zakázané. Všetky logá, grafické prvky, súbory a články sú majetkom ich autorov a vlastníkov. Akékoľvek kopírovanie a sťahovanie zdrojového kódu je zakázané.
Powered by inActive System | Developed by Fineway Studios (Dark Insanity Style 12’) | Hosting od WebSupport.sk