11. ročník FOD
Vitaj na stránke Fotografia očami detí!

Celoslovenský internetový projekt určený žiakom základných škôl a 8-ročných gymnázií do 15 rokov. Projekt vypracovaný s dôrazom na školské i mimoškolské voľnočasové aktivity a záujmy detí, podporu vzťahu detí ku kutúre, moderným technológiám a inovatívnym metódam práce s deťmi a mládežou.

Celoslovenská súťaž Fotografia očami detí prináša každoročne osem súťažných tém, informácie o fotografii a fotografovaní, exkurzie, besedy, víkendové i prázdninové výlety. 

Súťaž prebieha v súťažných kategóriách: fotografia digitálnym fotoaparátom a fotografia mobilným telefónom.

Viac o fotosúťaži

Novinky

Porota Rozumieme nadaným

Porotu Rozumieme nadaným reprezentujú osobnosti kultúrneho i spoločenského života. Medzi porotcami celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným nájdeme zakladateľa hudobnej skupiny Banket a speváka Richarda Mullera. Svet fotografie reprezentuje úspešná fotografka Mária Švarbová, ktorej fotografie nájdete v galériách po celom svete. Do hodnotenia fotografií sa zapojil vedecký pracovník Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie Vladimír Dočkal, ktorý je právom označovaný za stálicu na slovenskom psychologickom nebi.

Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 09. december 2016, 20:04

Porota FOD 11 zložená z mladých fotografov

Novinkou 11. ročníka fotografickej súťaže FOD je hlavná porota zložená z mladých fotografov. Jedným z porotcov je víťaz 1. ročníka súťaže FOD Rajmund Petrík. Talentami sú mladí, no skúsení fotografi, žiaci základných škôl. Cestovateľskú záľubu porotcu Radoslava Vaľuša dokumentuje zbierka fotografií z ciest po svete. Porotca Jakub Polomský sa môže pýšiť nádhernou zbierkou fotografií prírody. Šéfkou hlavnej poroty je profesionálna fotografka s úspechmi na Slovensku i v medzinárodných súťažiach - Eliška Konkoľová. Hlavnú porotu dopĺňa porota Rozumieme nadaným, ale i porota fotografia mobilným telefónom - redakcia časopisu TechBox.

Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 09. december 2016, 19:58

Klub nadaných detí Prešov so spoločenskými hrami od Albi

Novembrové stretnutie členov Klubu nadaných detí Prešov bolo venované spoločenským hrám. Precvičiť pamäť, logické myslenie a postreh si deti vyskúšali so spoločenskými hrami, ktoré Klubu nadaných detí Prešov venovala spoločnosť Albi, s.r.o. Nájsť správnu "laboratórnu potvoru" si deti vyskúšali prostredníctovm postrehovej hry Panic Lab. Postrehová hra s tvormi sa hrá so štvorcovými kartičkami rozmiestnenými do kruhu ... 

Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 05. december 2016, 19:04

11. ročník súťaže Fotografia očami detí čoskoro odštartuje!

Celoslovenská internetová súťaž Fotografia očami detí odštartuje 30. novembra 2016. V 11. ročníku súťaže FOD, ktorá si získala množstvo súťažiacich, na vás opäť čakajú súťažné témy vo dvoch kategóriách: fotografia digitálnym fotoaparátom a fotografia mobilným telefónom. Súťaž je určená žiakom základných škôl a 8-ročných gymnázií do 15 rokov. Stránku FOD aktualizujeme a pripravujeme na štart nového ročníka. Pripravte sa - začíname už čoskoro súťažnou témou Príroda okolo nás.

Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 20. november 2016, 19:29

Vzdelávací systém LOGICO zaujal nadané deti

Ideálnou kombináciou zábavy, hry a učenia zároveň je LOGICO. Inovačný vzdelávací systém využívajú vo vyučovaní nadaných žiakov z Prešova. Pri riešení úloh z jednotlivých kariet zažívajú žiaci zábavu a neuvedomene rozvíjajú osobnosť. LOGICO zaujalo už pri prvotnom predstavení, preto sa veľmi tešíme na využitie v ďalších predmetoch. Hodina obohatenia štvrtákov bola venovaná vzdelávaniu s LOGICO Piccolo , ktoré je určené žiakom 1. stupňa základných škôl. 

Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 20. november 2016, 18:52

Víťazka 10. ročníka FOD Soňa Polláková v kampani Microsoft

Víťazka 10. ročníka celoslovenskej internetovej súťaže Fotografia očami detí Soňa Polláková z Levoče sa zapojila do kampane spoločnosti Microsoft. Príbeh víťazky FOD v kampani "Pripravený zvládnuť čokoľvek" nájdete na webovej stránke spoločnosti Microsoft. Srdečne blahoželáme - úspech mladej fotografky nás veľmi potešil. 

Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 13. november 2016, 17:42

Počet noviniek: 90
1 2 3
15
Aktuálne kolo
Priatelia
26
fotografií
282
videní
3 dni
do konca

Záštita projektu
10. ročník celoslovenskej internetovej fotosúťaže Fotografia očami detí sa koná pod záštitou celoslovenskej iniciatívy
Rozumieme nadaným

Organizátor
Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Sabinov

Spoluorganizátor
Prešovský samosprávny kraj

Sponzorovaný hosting od spoločnosti WebSupport.sk

Užite si výnimočný The Hosting už od 1,40 ‎€ mesačne od WebSupport.sk
Copyright © 2008 – 2014 - Všetky materiály publikované na tejto stránke sú chránené autorským zákonom a ich preberanie bez súhlasu autorov je zakázané. Všetky logá, grafické prvky, súbory a články sú majetkom ich autorov a vlastníkov. Akékoľvek kopírovanie a sťahovanie zdrojového kódu je zakázané.
Powered by inActive System | Developed by Fineway Studios (Dark Insanity Style 12’) | Hosting od WebSupport.sk