12. ročník FOD
Vitaj na stránke Fotografia očami detí!

Celoslovenský internetový projekt určený žiakom základných škôl a 8-ročných gymnázií do 15 rokov. Projekt vypracovaný s dôrazom na školské i mimoškolské voľnočasové aktivity a záujmy detí, podporu vzťahu detí ku kutúre, moderným technológiám a inovatívnym metódam práce s deťmi a mládežou.

Celoslovenská súťaž Fotografia očami detí prináša každoročne osem súťažných tém, informácie o fotografii a fotografovaní, exkurzie, besedy, víkendové i prázdninové výlety. 

Súťaž prebieha v súťažných kategóriách: fotografia digitálnym fotoaparátom a fotografia mobilným telefónom.

Viac o fotosúťaži

Novinky

FOD VÝLET LIPOVCE

15.-16. februára sa uskutoční výlet do Lipoviec, ktorý organizujeme v rámci projektových aktivít súťaže Fotografia Očami Detí. Srdečne pozývame na výlet našich súťažiacich, ale aj bývalých súťažiacich, učiteľov, rodičov a nadšencov fotografie. Spoločne sa vyberieme na "malú foto prechádzku", zahráme spoločenské hry, športové popoludnie je venované bowlingu, bazénu a stolnému tenisu, večerný program vyplní film ako aj prehliadka fotografií predchádzajúcich ročníkov FOD. Viac info rmácii o výlete nájdete aj TU. V prípade záujmu nás kontaktujte (fotosutaz@gmail.com).

Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 01. február 2014, 13:15

3. KOLO FOD8: S TEBOU MA BAVÍ SVET

 

V 3. kole (január 2014) 8. ročníka FOD sme pre vás pripravili tému: S tebou ma baví svet. Na vaše fotografie čakáme v nasledujúcich kategóriách: fotografia digitálnym fotoaparátom a fotografia mobilným telefónom (žiaci ZŠ a 8-ročných gymnázií do 15 rokov) a fotografia digitálnym fotoaparátom a kresba/maľba (deti z materských škôl). Zaregistrujte sa a posielajte fotografie do jednotlivých kategórií. Vaše diela bude hodnotiť naša odborná porota, ale aj hudobná porota - Čechomor.

 

Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 02. január 2014, 13:25

VYHODNOTENIE VIANOČNEJ SÚŤAŽE

Prinášame vám mená výhercov FOD VIANOČNEJ SÚŤAŽE. Spomedzi súťažiacich 2. kola FOD sme dnes vyžrebovali výhercov pekných darčekov, ktoré vám pošleme čo najskôr. Futbalovú loptu získavajú: Lukáš Štupák (Divín) a Pavol Trnavský (Kalinovo), usb kľúč vyhráva: Andrej Paták (Kátov) a Kristína Harbutová (Slatinské Lazy), ruksakom obdarujeme Letíciu Kikiňovú (Hodejov). DVD slovenskej rozprávky Perinbaba obdarujeme na Vianoce súťažiacich: Ema Štefanová (Veľký Slivník), Katarína Ondrejková (Holíč), Simon Mydliar (Bratislava), Daša Nosková (Šaľa),   Anežka Stachová (Hrušov). DVD je darom slovenského režiséra Juraja Jakubiskom, ktorý pre našich výhercov pripravil špeciálnu potlač DVD pozostávajúcu z jeho fotografií a kresby. Víťazom blahoželáme a želám pekné Vianoce. 

Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 24. december 2013, 19:36

VIANOČNÁ SÚŤAŽ

Zapojte sa do FOD vianočnej súťaže. Pošlite do 2. kola celoslovenskej fotografickej súťaže FOD súťažné fotografie najneskôr do 23. decembra 2013. Spomedzi všetkých súťažiacich vyžrebujeme 10 víťazov, ktorí môžu získať: DVD Perinbaba (venované Jurajom Jakubiskom - potlač DVD je vyrobená samotným režisérom Jakubiskom), ruksak, usb kľúč, futbalovú loptu, alebo hudobné CD. Žrebujeme spomedzi všetkých súťažiacich, ktorí sa zapoja do ktorejkoľvek z troch súťažných kategórií. Mená víťazov oznámime 24. decembra!

Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 18. december 2013, 16:04

VYHODNOTENIE 1. KOLA FOD

Prinášame vám vyhodnotenie 1. kola fotosúťaže FOD (téma: Prírodné krásy). Postupujúcim víťazom (do finále FOD8) sa stal Dušan Polák z Bratislavy. Odmenili sme aj ďalších súťažiacich v jednotlivých kategóriách. Vyhodnotenie 1. kola nájdete na stránke FOD. Držíme vám palce v ďalších kolách, do konca decembra posielajte fotografie na tému: Spomienky na rok 2013. 

Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 18. december 2013, 07:11

FOD VÝLET: DRIENICA - LYSÁ

V dňoch 14.-15. decembra 2013 sa uskutočnil výlet žiakov základných škôl tzv. FOD výlet, ktorý realizujeme v rámci celoslovenského internetového projektu Fotografia Očami Detí: Drienica - Lysá. Výlet bol určený „mladým fotografom“, ale aj záujemcom o turistiku - či aktívne využitie voľného času. Zúčastnili sa ho súťažiaci - žiaci základných škôl a 8-ročných gymnázií do 15 rokov, ale aj „bývalí súťažiaci“, dnes už dospelí.

Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 15. december 2013, 19:59

Počet noviniek: 103
1
15 16 17 18
Aktuálne kolo
FOD 12.ročník
137
fotografií
2101
videní
158 dní
do konca

Záštita projektu
12. ročník celoslovenskej internetovej fotosúťaže Fotografia očami detí sa koná pod záštitou Podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu
Petra Pellegriniho

Organizátor
Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Sabinov

Spoluorganizátor
Prešovský samosprávny kraj

Sponzorovaný hosting od spoločnosti WebSupport.sk

Užite si výnimočný The Hosting už od 1,40 ‎€ mesačne od WebSupport.sk
Copyright © 2008 – 2014 - Všetky materiály publikované na tejto stránke sú chránené autorským zákonom a ich preberanie bez súhlasu autorov je zakázané. Všetky logá, grafické prvky, súbory a články sú majetkom ich autorov a vlastníkov. Akékoľvek kopírovanie a sťahovanie zdrojového kódu je zakázané.
Powered by inActive System | Developed by Fineway Studios (Dark Insanity Style 12’) | Hosting od WebSupport.sk