12. ročník FOD
Vitaj na stránke Fotografia očami detí!

Celoslovenský internetový projekt určený žiakom základných škôl a 8-ročných gymnázií do 15 rokov. Projekt vypracovaný s dôrazom na školské i mimoškolské voľnočasové aktivity a záujmy detí, podporu vzťahu detí ku kutúre, moderným technológiám a inovatívnym metódam práce s deťmi a mládežou.

Celoslovenská súťaž Fotografia očami detí prináša každoročne osem súťažných tém, informácie o fotografii a fotografovaní, exkurzie, besedy, víkendové i prázdninové výlety. 

Súťaž prebieha v súťažných kategóriách: fotografia digitálnym fotoaparátom a fotografia mobilným telefónom.

Viac o fotosúťaži

Novinky

Vyhodnotenie 7. kola: Voľná téma

Prinášame vám vyhodnotenie 7. kola (jún 2015), v ktorom ste posielali fotografie na tému: Voľná téma. Výsledky 7.kola celoslovenskej internetovej súťaže FOD9 nájdete v tomto odkaze. Víťazom blahoželáme, ceny posielame v priebehu júla. V rámci aktivít 9. ročníka súťaže FOD vám pripomíname možnosť zúčastniť sa výletov organizovaných prostredníctvom webovej stránky mladých fotografov regiónu Šariš. Informácie nájdete na www.mladyfotograf.sk

Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 26. júl 2015, 17:32

Prihláste sa na Talent camp 2015!

Pripravili sme pre vás jedinečný mini tábor pod názvom Talent camp, ktorý je určený pre všetky nadané deti (a nadané sú naozaj všetky) od 7 do 15 rokov s chuťou zdokonaľovať svoj talent. Tábor sa uskutoční 18.-23. júla 2015 na Sigorde neďaleko Prešova (lokalita Zelený breh). Informácie o Talent campe nájdete na webovej stránke IQkids.sk. Ak máte záujem prihlásiť deti do mini tábora - kontaktujte nás email: nadanedieta@gmail.com alebo telefonicky 0918 640 971.

Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 05. júl 2015, 18:23

Vyhodnotenie 6. kola: Moja škola, moja trieda

Prinášame vám vyhodnotenie 6. kola (máj 2015), v ktorom ste posielali fotografie na tému Moja škola, moja trieda. Výsledky 6.kola celoslovenskej internetovej súťaže FOD9 nájdete v tomto odkaze. Víťazom blahoželáme, ceny posielame v priebehu júla. V rámci aktivít 9. ročníka súťaže FOD vám pripomíname možnosť zúčastniť sa výletov organizovaných prostredníctvom webovej stránky mladých fotografov regiónu Šariš. Informácie nájdete na www.mladyfotograf.sk

Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 05. júl 2015, 18:15

7. kolo FOD9: Voľná téma

V 7. kole súťaže FOD je téma voľná, tj. posielať môžete fotografie podľa vášho výberu - tie, ktoré sa vám podarili najviac. Súťažné fotografie posielajte až do 30. júna 2015. Vo fotoalbume súťaže FOD už nájdete všetky súťažné fotografie predchádzajúcich kôl. Nezabúdajte, že naďalej súťažíme vo dvoch súťažných kategóriách: fotografia digitálnym fotoaparátom a fotografia mobilným telefónom. Vyhodnotenie májového kola prinesieme na stránke fod.sk už 20. júna. Zatiaľ fotografujte a zapojte do súťaže aj svojich kamarátov/kamarátky. Tešíme sa na vaše fotografie.
Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 07. jún 2015, 07:45

Vytvorme filmový dokument: Vyšné Ružbachy

Naše druhé filmové natáčanie sa uskutočnilo v dňoch 8.-10. mája 2015. V rámci iniciatívy IQ kids sme sa tentokrát vybrali spoznávať obec Vyšné Ružbachy. Filmovania sa ujali mladí nadšenci fotografie a filmových dokumentov. Pred kameru sa postavili žiaci prešovskej základnej školy na Šmeralovej ulici: Boris Semanco a Jakub Šandor. Prvá zmienka o obci je z roku 1288, kedy Šoltýs Henrich z Podlinca založil Nižné a Vyšné Ružbachy. My sme navštívili obec Vyšné Ružbachy. 
Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 26. máj 2015, 12:10

Vytvorme filmový dokument - Tatry

Iniciatíva IQ kids prostredníctvom svojho portálu verejne vyzvala žiakov základných a stredných škôl k natočeniu filmových dokumnetov o krásach Slovenska. Prvé filmové natáčanie sa uskutočnilo v dňoch 1.-3. mája 2015 v Tatrách. Filmovania sa ujali mladí nadšenci fotografie a filmových dokumentov. Pred kameru sa postavil Samuel Miščík, žiak základnej školy na Komenského ulici v Sabinove. Tím IQ kids bol zložený z talentov: Michaela Šašalová, Rajmund Petrík a Adam Brižek. 
Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 26. máj 2015, 11:35

Počet noviniek: 136
1
15 16 17
23
Predchádzajúce kolo
FOD 12.ročník
01. november - 30. jún 2018

Záštita projektu
12. ročník celoslovenskej internetovej fotosúťaže Fotografia očami detí sa koná pod záštitou Predsedu vlády SR
Petra Pellegriniho

Organizátor
Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Sabinov

Spoluorganizátor
Prešovský samosprávny kraj

Sponzorovaný hosting od spoločnosti WebSupport.sk

Užite si výnimočný The Hosting už od 1,40 ‎€ mesačne od WebSupport.sk
Copyright © 2008 – 2014 - Všetky materiály publikované na tejto stránke sú chránené autorským zákonom a ich preberanie bez súhlasu autorov je zakázané. Všetky logá, grafické prvky, súbory a články sú majetkom ich autorov a vlastníkov. Akékoľvek kopírovanie a sťahovanie zdrojového kódu je zakázané.
Powered by inActive System | Developed by Fineway Studios (Dark Insanity Style 12’) | Hosting od WebSupport.sk