Články > Zaujalo nás
Vzdelávací systém LOGICO zaujal nadané deti
 20. november 2016, 18:29 | Zaujalo nás

Vzdelávací systém LOGICO zaujal nadané deti

Ideálnou kombináciou zábavy, hry a učenia zároveň je LOGICO. Inovačný vzdelávací systém využívajú vo vyučovaní nadaných žiakov v Prešove. Pri riešení úloh z jednotlivých kariet zažívajú žiaci zábavu a neuvedomene rozvíjajú osobnosť. LOGICO zaujalo už pri prvotnom predstavení, preto sa veľmi tešíme na využitie v ďalších predmetov.

\"\"

Hodina obohatenia štvrtákov bola venovaná vzdelávaniu s Logico Piccolo, ktoré je určené žiakom 1. stupňa základných škôl. Prvé stretnutie prebiehalo v skupinách, v ktorých sa žiaci oboznámili s netradičnou a užitočnou pomôckou, ktorú predstavuje univerzálny rámik a množstvo kariet vzdelávacích oblastí, ktoré obohatia a zabavia! Takto si vyskúšali LOGICO žiaci.

Široká ponuka kariet je zárukou využitia priamo počas vyučovacích hodín, ale aj formou precvičenia získaných vedomostí v domácom prostredí. Žiaci si vyskúšali svoje vedomosti a logické myslenie v oblastiach: slovenský jazyk, matematika a prírodoveda. V slovenčine prevládal záujem o vybrané slová a čítanie s porozumením, v matematike to boli prirodzené čísla a geometria a v prírodovede telo a zdravie. Ponúkaných možností je však oveľa viac. Široké obsahové zameranie, spätná väzba, jednoduchá formulácia úloh a stupňujúca sa náročnosť - aj takto sa dá zopakovať, precvičiť učivo, ktoré už žiaci poznajú, príp. sa naučia.

Štvrtáci v tom majú jasno! Logico Piccolo sa stane súčasťou vyučovania počas celého školského roka. Najprv v škole a neskôr aj doma. Netradičnný systém vzdelávania najprv predstavia štvrtáci svojim mladším spolužiakom a čoskoro si vyskúšajú samostatnú prácu vo všetkých ponúkaných možnostiach.

LOGICO vzdeláva, zabáva, odhaľuje, inšpiruje a rozvíja. Je preložené do 32 svetových jazykov a svoje využitie našlo vo viac ako 52 krajinách. Vzdelávací systém je držiteľom odporúčacej doložky, ktorú vydalo ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky a LOGICO zaradilo do zoznamu odporúčaných materiálnych didaktických prostriedkov určených na využitie v oblasti predprimárneho a primárneho vzdelávania.

\"\"

V prípade akýchkoľvek nejasností sa môžeš obrátiť na našu technickú podporu. Viac informácií najdeš v položke
KONTAKTY.
Kategórie

Predchádzajúce kolo
FOD 12.ročník
01. november - 30. jún 2018
Copyright © 2008 – 2014 - Všetky materiály publikované na tejto stránke sú chránené autorským zákonom a ich preberanie bez súhlasu autorov je zakázané. Všetky logá, grafické prvky, súbory a články sú majetkom ich autorov a vlastníkov. Akékoľvek kopírovanie a sťahovanie zdrojového kódu je zakázané.
Powered by inActive System | Developed by Fineway Studios (Dark Insanity Style 12’) | Hosting od WebSupport.sk