Články > Zaujalo nás
Klub nadaných detí Prešov so spoločenskými hrami od Albi
 05. december 2016, 18:45 | Zaujalo nás

Novembrové stretnutie členov Klubu nadaných detí Prešov bolo venované spoločenským hrám. Precvičiť pamäť, logické myslenie a postreh si deti vyskúšali so spoločenskými hrami, ktoré Klubu nadaných detí Prešov venovala spoločnosť Albi, s.r.o.

\"\"

Nájsť správnu "laboratórnu potvoru" si deti vyskúšali prostredníctvom postrehovej hry Panic Lab. Postrehová hra s tvormi sa hrá so štvorcovými kartami rozmiestnenými do kruhu. Na kartičkách nájdete laboratórne obludy rôznych tvarov, farieb a vzorov, ale aj laboratóriá a ventilácie. Cieľom je nájsť na základe štyroch vrhnutých kociek správnu obludu. Víťazom je hráč s najvyšším počtom žetónov (bod za správnu obludu) na konci hry. 

Medzi hry určené na precvičenie pamäte určite patria spoločenské hry "V kocke". Hry v tvare kocky obsahujú obrázky, ktoré precvičili pamäť detí. Precvičenie pamäte a štátov sveta sme spoznali s hrou Svet V kocke. Cieľom je nabierať čo najviac kariet jednotlivých štátov sveta. Ako na to? Vyberiete si jednu kartu, dívate sa na ňu 10 sekúnd (pokiaľ sa nepresypú hodiny) a potom si kartu vezme váš protihráč. Hodíte kockou a podľa toho, aké adne na nej číslo, vám spoluhráč prečíta otázku. Ak viete odpoveď (zapamätali ste si z obrázku), karta je vaša. Podobne je to s hrou Príroda V kocke, v ktorej sa snažíte nazberať čo najviac kariet prírody.

Rýchly súboj v skladaní hlavolamovpre dvoch hráčov sme spoznali v zábavnej hre Ubongo Duel. Úlohou hráčov bolo čo najrýchlejšie pokryť prázdne polia svojej hracej karty daným počtom dielikov. Rýchlejší zo súťažiacich vykríkne "Ubongo!" a jeho figúrka vedie v poli na počítanie bodov. 

Pútavé zábavné kartové kvízy nájdete v hrách "Kvízy do vrecka". Prostredníctvom balíčkov kariet s otázkami rozdelenými do šiestich tematických okruhov sme spoznali slovenské pamiatky, zvieratá, svet futbalu a zaujímavé miesta. Ku každej z otázok máte k dispozícii na výber z troch možných odpovedí.

Nemenej zaujímavými boli i vzdelávacie hry. So vzdelávacou geografickou stolnou hrou Cortex sme si precvičili logické myslenie, pamäť, postreh, ale tiež schopnosť rozpoznávať predmety podľa hmatu alebo schopnosti riešiť úlohy pod časovým tlakom, a to všetko v oblasti zemepisu. Mozgové závity precvičila i nová séria postrehových hier Cortex Challenge. Rôzne typy úloh, bludiská, logické úlohy, farebné úlohy i precvičenie hmatu si deti vyskúšali pri získavaní štvrtiniek mozgu. Zložiť celý - znamená vyhrať hru. Mladší žiaci si zahrali detský variant unikátnej vzdelávacej hry Cortex, ktorý je vhodný pre deti už od 6 rokov.

Spoločenské hry sú u detí obľúbené. Učia samostatnosti, tvorivosti, rozvíjajú tvorivosť i fantáziu a napomáhajú pri práci v skupinách. Klub nadaných detí Prešov ďakuje za balík spoločenských hier spoločnosti Albi, s.r.o., za sponzorský dar pre našich členov. Spoločenské hry sa stali súčasťou mimoškolského vzdelávania nadaných detí a budeme ich aj v budúcnosti využívať pri našich stretnutiach a akciách. Ďakujeme.

\"\"

V prípade akýchkoľvek nejasností sa môžeš obrátiť na našu technickú podporu. Viac informácií najdeš v položke
KONTAKTY.
Kategórie

Predchádzajúce kolo
FOD 12.ročník
01. november - 30. jún 2018
Copyright © 2008 – 2014 - Všetky materiály publikované na tejto stránke sú chránené autorským zákonom a ich preberanie bez súhlasu autorov je zakázané. Všetky logá, grafické prvky, súbory a články sú majetkom ich autorov a vlastníkov. Akékoľvek kopírovanie a sťahovanie zdrojového kódu je zakázané.
Powered by inActive System | Developed by Fineway Studios (Dark Insanity Style 12’) | Hosting od WebSupport.sk