Články > Zaujalo nás
IMUNOGLUKAN P4H®
 31. marec 2013, 13:40 | Zaujalo nás

IMUNOGLUKAN P4H® pomáha chrániť Tvoju imunitu!

Imunita - bez nej sa žije ťažko. Aby sme si ju však dokázali chrániť a udržať, musíme jej rozumieť. Imunitný systém tvorí súbor buniek a orgánov, ktoré spolupracujú na obrane organizmu proti cudzorodým zárodkom.

Postupné osamostatňovanie imunitného systému dieťaťa prebieha v niekoľkých fázach. K zavŕšeniu imunitného vývoja napokon dochádza okolo 5. až 7. roku života, teda v období, keď je dieťa už začlenené do školského prostredia a vystavené všemožným nástrahám. Kontakt detskej imunity s baktériami a vírusmi typickými pre predškolské a školské zariadenia patrí k najvýznamnejším procesom vo vývoji detského zdravia. 

Ako znížiť chorobnosť detí v školskom veku?

Ani u dieťaťa so 100% imunitou sa nedá predpokladať, že nepodľahne žiadnej chorobe. Ide skôr o častosť chorobnosti a priebeh liečby. V podstate máme na výber – buď venovať celoročnú pozornosť starostlivosti o imunitu nášho dieťaťa, alebo sa pripraviť na časté absencie v práci aj „chytanie“ agresívnych detských viróz.

Medzi najčastejšie infekčné ochorenia v škole patrí:

 1. bežná nádcha
 2. chrípky a chrípke podobné ochorenia,
 3. akútny zápal priedušiek
 4. zápaly spojiviek,
 5. hnačkovité ochorenia („črevné chrípky“)

Zoznamovanie sa detskej imunity s touto skupinou prevažne vírusových chorôb patrí k bežným situáciám počas školského života. Ich výskyt približne 6 krát za rok je v tomto období prirodzený a v podstate mu nemožno zabrániť.

Medzi najčastejšie faktory, ohrozujúce imunitný systém dieťaťa patria:

 1. Stres a neprimeraný psychický tlak v škole
 2. Príliš vysoká pravidelná fyzická námaha (vrcholový šport a intenzívne tréningové programy)
 3. Nedoliečenie bežných infekčných chorôb a krátka rekonvalescencia
 4. Pasívne fajčenie
 5. Nezdravý životný štýl a ponocovanie
 6. Nedostatočná či nevyvážená strava so správnym zastúpením hlavných živín, ako aj vitamínov a minerálov

Zdroj: www.imunita.sk

Autor: doc. MUDr. Miloš Jeseňák, PhD. et PhD., MBA, klinický imunológ, alergológ, pediater

 

IMUNOGLUKAN P4H® na dlhodobé posilnenie imunity

Jednou z možnosti ako posilniť imunitný systém organizmu sú výživové doplnky Imunoglukan P4H®, ktoré slúžia na dlhodobú podporu imunity počas obdobia zvýšených nárokov na organizmus. Výnimočnosťou tohto produktu je jeho samotné zloženie. Produkty rady Imunoglukan P4H® obsahujú účinnú zložku - prírodný Imunoglukan® a vitamín C, ktorý prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému.  

Výživové doplnky Imunoglukan P4H® sú vhodné pre dospelých, ale aj deti, pre ktoré bola špeciálne vyvinutá tekutá forma. Produkty neobsahujú lepok, arómy ani farbivá a sú vhodné pre diabetikov i alergikov.

K posilneniu imunity a ochrane buniek pred oxidačným stresom prispieva Imunoglukan P4H® SynBIO. Ide o jedinečnú štvorkombináciu účinných látok. Obsahuje prírodný Imunoglukan®, synbiotickú kombináciu fruktooligo- sacharidov, zmes piatich životaschopných bakteriálnych kultúr a vitamín C.

Pre krátkodobé posilnenie imunity je určená intenzívna 5-dňová kúra Imunoglukan P4H®ACUTE!, na rýchle prekonanie oslabenia organizmu, únavy a vyčerpania.

Na pokožku je určený Imunoglukan P4H® krém, ktorý má regeneračné a hydratačné účinky.  Pomáha udržiavať pokožku v dobrom stave po ožiarení (úpal, rádioterapia). Zároveň vytvára optimálne podmienky na hojenie tým, že v koži priamo zadržiava vodu. Je vhodný na regeneráciu a obnovu poškodenej kože po poranení a popálení. Okrem toho je vhodný na suchú a atopickú pokožku. Krém je neparfumovaný, bez parabénov. 

Produkty IMUNOGLUKAN P4H® si môžete zakúpiť v každej lekárni bez predpisu.

Viac informácii nájdete na www.imunoglukan.com/sk

 

 

 

 

V prípade akýchkoľvek nejasností sa môžeš obrátiť na našu technickú podporu. Viac informácií najdeš v položke
KONTAKTY.
Kategórie

Predchádzajúce kolo
FOD 12.ročník
01. november - 30. jún 2018
Copyright © 2008 – 2014 - Všetky materiály publikované na tejto stránke sú chránené autorským zákonom a ich preberanie bez súhlasu autorov je zakázané. Všetky logá, grafické prvky, súbory a články sú majetkom ich autorov a vlastníkov. Akékoľvek kopírovanie a sťahovanie zdrojového kódu je zakázané.
Powered by inActive System | Developed by Fineway Studios (Dark Insanity Style 12’) | Hosting od WebSupport.sk