Články > Zaujalo nás
Mladí športovci diskutovali (nielen) o imunite
 29. november 2015, 17:00 | Zaujalo nás

Mladí športovci zo základnej školy na Šmeralovej ulici v Prešove absolvovali prednášku o imunite, zdravom životnom štýle, potrebe pohybu a cvičenia, ale aj o chorobách a rôznych ochoreniach. Podujatie pripravila spoločnosť Imunoglukan s.r.o. v spolupráci so školským špeciálnym pedagógom Mgr. Ľubošom Lukáčom. Hlavného slova sa ujala medicínska reprezentantka spoločnosti Imunoglukan s.r.o. Mgr. Ildikó Lengyelová. 

\"\"

Pravidelné cvičenie a športovanie môže priaznivo ovplyvniť imunitný systém organizmu a jeho funkcie. Odborný pohľad na imunitu získali žiaci prostredníctvom nových informácií a a definovali imunitný systém ako súbor buniek a orgánov, ktoré sa spolupodieľajú na obrane organizmu proti cudzorodým zárodkom. Imunitu sme rozdelili na prirodzenú (vrodenú) a získanú (špecifickú), ktorá sa formuje v priebehu života na základe kontaktu s cudzorodými látkami (napr. baktériami).

Prednáška priniesla možstvo nových informácií , ktoré boli zamerané na potrebu zodpovednosti o svoju imunitu. Tú "zocelíme" najmä zdravým životným štýlom, konzumáciou vitamínov (ovocia a zeleniny), ale aj rôznymi výživovými doplnkami, ktoré napomáhajú zachovať našu telesnú stránku. 

Dôvodom pre znížšnie našej prirodzenej imunity je niekoľko ..., sú to alergie, psychický a/alebo fyzický stres, napätie, vyčerpanosť, ale aj anafylaxia (anafylaktický šok). 

Okrem spomenutých "nepríjemností" ovplyvňujúcich našu imunitu, za zmienku stojí aj zmena počasia, ročných obdobíči teplotné rozdiely jednotlivých dní ktoré dávajú zabrať nášmu organizmu. V tomto období sa považujú za vhodnú výpomoc rôzne výživové doplnky (najlepšie vo vhodnej kombiinácii s vitamínom C, ktorý prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému). Vitamín C si si náš organizmus nedokáže syntetizovať, preto je potrebné prijímať ho v potrave. Je nevyhnutný pre organizmus, nakoľko v ľudskom teleplní mnoho dôežitých funkcií.

Po samotnej prednáške prispeli svojimi skúsenosťami v debate aj prítomné športovci (žiaci 6.-8. ročníka športových tried). Okrem názorov na danú problematiku priniesli aj množstvo otázok týkajúcich sa imunity, správneho stravovania sa a životosprávy. Súčasťou stretnutia bolo predstavenie radu výživových doplnkov, ktoré prispievajú k správnemu fungovaniu imunitného systému a k zníženiu vyčerpania a únavy, k ochrane buniek pred oxidačným procesom, k udržovaniu správnej funkcie mozgu a srdca, i na ochranu a udržiavanie dobrého stavu kože

Spoločnosť Imunoglukan s.r.o. pripravila pre športovcov darčekové balíčky, ktorých súčasťou boli rôzne informačné brožúrky a reklamné predmety, ako aj vzorky výživových doplnkov

Stretnutie mladých športovcov s medicínskou reprezentantkou Mgr. Ildikó Lengyelovou splnilo svoj účel. Dôkazom bol záujem žiakov, otázky, i samotná diskusia, ale aj netradičný darček - kresbu vyjadrujúcu potrebu zdravého životného štýlu. Nezabúdajme, že "veselá myseľ" žiakov je polovica zdravia!

\"\"

V prípade akýchkoľvek nejasností sa môžeš obrátiť na našu technickú podporu. Viac informácií najdeš v položke
KONTAKTY.
Kategórie

Predchádzajúce kolo
FOD 12.ročník
01. november - 30. jún 2018
Copyright © 2008 – 2014 - Všetky materiály publikované na tejto stránke sú chránené autorským zákonom a ich preberanie bez súhlasu autorov je zakázané. Všetky logá, grafické prvky, súbory a články sú majetkom ich autorov a vlastníkov. Akékoľvek kopírovanie a sťahovanie zdrojového kódu je zakázané.
Powered by inActive System | Developed by Fineway Studios (Dark Insanity Style 12’) | Hosting od WebSupport.sk