Články > Rozhovory
ROZHOVOR S TIBOROM KUNOM /porotca FOD7, študent/
 30. november 2012, 19:11 | Rozhovory

Tibor KUNA /porotca FOD7, študent/

1. Tibor, v 7. ročníku súťaže FOD si sa stal jedným z porotcov. Aký je tvoj vzťah k fotografovaniu?

Pred pár rokmi sa stalo fotografovanie mojou drogou. Posledné 3 roky mi behá stále po rozume, čo budem fotiť, koho budem fotiť, kde budem fotiť atď. Premýšľam o mojich budúcich prácach takmer deň čo deň. Dva roky som navštevoval základnú umeleckú školu v Topoľčanoch, kde som študoval fotografiu a dizajn. Momentálne navštevujem miestny fotokrúžok.

 

2. Čo najradšej fotografuješ? Prečo?

Najradšej fotografujem portréty. Denne môžeme zhliadnuť stovky fotografií dokonalej krajiny s krásnym svetlom, ale iba ľudia dokážu do fotografie vniesť emóciu či krásu ľudského tela.

 

3. Zapájaš sa aj naďalej do rôznych fotosúťaží?

Snažím sa zapájať do fotosúťaží. Samozrejme nie však stále, skôr si vyberám také, kde mi "sadne" téma. (ľudia, portréty, atď.)

 

4. Čomu sa venuješ vo svojom voľnom čase (okrem fotografovaniu?

Venujem sa ešte astronómii, od ktorej som sa vlastne dostal k fotografovaniu. Keď sú vhodné podmienky a mám čas, tak občas s kamarátmi pozorujeme ďalekohľadom zaujímavosti vesmíru, poprípade navštevujem hvezdáreň v Partizánskom.

 

5. Aký máš vzťah ku kultúre? Prezraď nám tvoj naj film / naj hud. interpreta / naj časopis - noviny...

Ja a kultúra, rozhodne podporujem kultúrne akcie, ktoré ma zaujímajú a obohacujú ma. Nemôžemvšak povedať, že chodím do divadla, ale mám rád napríklad koncerty, festivaly atď..

Môj najobľúbenejší film? Vlastne, ani neviem, ktorý to môže byť. Mám rád veľa filmov, najmä komédie. keďže sa rád z chuti zasmejem.

Hudobný interpret - keďže mám rád žánre od punk rocku po metal, povedal by som, že najviac obľúbená je Metallica.

Priznám sa, že časopisy ani noviny moc nečítam, keďže sa aj tak o všetkom dnes dočítam na internete :)

 

6. Skús sa charakterizovať troma slovami.

Optimista s humorom a spoľahlivosťou.

 

7. Prvou témou 7. ročníka FOD je Príroda okolo nás. Podľa čoho si vyberal naj fotografie - fotografie víťazov?

Ako som spomínal, fotografie prírodynie sú u mňa na prvom mieste. Snažil som sa vyberať podľa originálneho nápadu, prevedenia a koniec koncov, pri takom množstve u mňa rozhodovalaj prvý dojem z fotografie.

 

8. Prečo by sa mali deti prihlásiť do fotosúťaže FOD?

V dnešnej dobe, keď má každý prístup k fotoaparátu, by mal využiť takúto možnosť. Mohlo by to odštartovať sľubnú kariéru budúceho fotografa, samozrejme aj ceny pre víťazov sú veľmi lákavé :)

 

9. Počas 7. ročníka FOD chystáme množstvo akcií (campy, výstavy, víkendové výlety) pre súťažiacich. Prijal by si pozvanie a zúčastnil by si sa niektorých z nich? Budú ťa môcť súťažiaci spoznať "naživo"?

Určite by som prijal. Veľmi rád stretávam nových ľudí a zbieram nové zážitky.

 

10. Aký je tvoj naj fotografický úspech?

Najväčší úspech je určite 2. miesto na bienále FIAP 2011 v Abu Dhábi, ktorý pre mňa znamená zo všetkých úspechov momentálne najviac, keďže sa zúčastnilo mnoho fotografov z 15 krajín sveta. 

 

 

 

 

 

 

 

V prípade akýchkoľvek nejasností sa môžeš obrátiť na našu technickú podporu. Viac informácií najdeš v položke
KONTAKTY.
Kategórie

Predchádzajúce kolo
FOD 12.ročník
01. november - 30. jún 2018
Copyright © 2008 – 2014 - Všetky materiály publikované na tejto stránke sú chránené autorským zákonom a ich preberanie bez súhlasu autorov je zakázané. Všetky logá, grafické prvky, súbory a články sú majetkom ich autorov a vlastníkov. Akékoľvek kopírovanie a sťahovanie zdrojového kódu je zakázané.
Powered by inActive System | Developed by Fineway Studios (Dark Insanity Style 12’) | Hosting od WebSupport.sk